• Medlemsavdelning

  På medlemssidorna finns information såsom kontaktlista, förskolepärm etc. Logga in genom formuläret nedan för att komma dit. Om du surfar runt på webbplatsen och någon gång vill återgå dit, klicka på följande länk.. Gå till medlemssidorna

 • Logga in som medlem

  Du är inte inloggad.
 • Medlemslogin

  Du är inte inloggad.
 • Personalen på förskolan

  Våra pedagoger är det viktigaste vi har. Med rätt personal kan vi skapa den trygga och kreativa miljö som vi vill ha för våra barn. Vi föräldrar har ingen kunskap om hur en förskola ska skötas så därför så gäller det för oss att hitta kunniga och pålitliga pedagoger som har samma mål som vi föräldrar: Att våra barn skall ha det så bra som möjligt i en trygg och utvecklande miljö. Och vi är enormt stolta över de pedagoger som valt att arbeta på vår förskola.

  Malin, förskolechef

  025_Email malin@fortunaforskola.se

   
   

  Malin

  Malin (Förskolechef och Skutan)

  Frida

  Frida (Jollen)

  Abby

  Abby (Skutan)

  Jenny

  Jenny J (Skutan)

  Caroline

  Caroline (Skutan)

  Sofia (Jollen)

 • Om förskolan

  Fortuna förskola i Rydebäck är ett litet och mysigt föräldrakooperativ med 25 barn mellan 1-5 år fördelat på två avdelningar beläget i södra Rydebäck nära till havet.

  Vi har en stor och lummig utegård med varierad terräng med både koja för sommarens bus och en liten kulle för vinterns pulkaåkning.
 • Kontakta oss

  Föräldrakooperativet Fortuna
  Utögatan 2
  257 33 Rydebäck
  Tel. 042-22 07 40

  Förskolechef är Malin Stenmarker.

  Våra öppetider är..
  Måndag - Torsdag:
  07.15 - 17.00
  Fredag:
  07.15 - 16.00